im. Gustawa Morcinka w Gdańsku
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2014/2015
Rekrutacja do klas I w roku szkolnym 2014/2015
Oferta szkoły
Projekt "Nauka Dobrą Zabawą"
GPE - DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Gdańska Platforma Edukacyjna

INSTRUKCJA DLA RODZICÓW GDAŃSKICH PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

URUCHOMIENIE DOSTĘPU/PRZYWRACANIE DOSTĘPU

DO GDAŃSKIEJ PLATFORMY EDUKACYJNEJ

1. Uruchomić stronę platformy GPE: www.edu.gdansk.pl

GPE - Strona główna

i kliknąć ikonkę „Zaloguj”

GPE - Logowanie

2. Na ekranie logowania kliknąć odsyłacz „Przywracanie dostępu do konta”

GPE - Przywracanie dostępu

3. W oknie „Przywracanie dostępu”:

• W polu „Przepisz słowa z obrazka” wpisać tekst wyświetlony nad tym polem (pamiętać o spacji pomiędzy słowami).
  • Uwaga: jeśli tekst jest nieczytelny można go zmienić klikając ikonkę „Zmień próbkę” .
  • Uzupełnić pole „Login, email lub PESEL” - swoim numerem PESEL lub LOGINEM (w przypadku przywracania dostępu)
  • Kliknąć przycisk „Wyślij wiadomość”

4. Sprawdzić konto pocztowe (podane w szkole) i postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w otrzymanej wiadomości. Uwaga: Wiadomość może trafić do skrzynki odbiorczej lub SPAM.

• W otrzymanej wiadomości odszukać i zapamiętać nadany przez system LOGIN użytkownika
  • Kliknąć w odnośnik zawarty w treści wiadomości , umożliwiający przejście do okna, pozwalającego ustawić hasło/nowe hasło użytkownika.
  • Uwaga: odnośnik przesłany na adres e-mail użytkownika umożliwiający nadanie/przywrócenie hasła jest jednorazowy, tzn. wygasa po wykorzystaniu.

Uzyskanie nowego odnośnika wymaga ponownego zainicjowania procedury odzyskiwania dostępu, którą można wykonywać wielokrotnie.

Po kliknięciu odnośnika w widoku otrzymamy okno:

GPE - Przywracanie dostępu

5. Tworzenie hasła/ przywracanie hasła w oknie „Autoryzacja dostępu”

• Uzupełnić pole „Nowe hasło”- wybranym hasłem spełniającym podane warunki:

• długość hasła musi zawierać minimum 8 znaków, w tym wielkie i małe litery, cyfry, znaki niealfabetyczne np. @ #
    • może zawierać maksymalnie 3 kolejne litery użytkownika lub pełnej nazwy użytkownika (imienia i nazwiska)
    • zmienia się co 180 dni
    • nie może się powtórzyć przy kolejnej zmianie
  • Uzupełnić pole „Powtórz nowe hasło” - wybranym hasłem
  • Zapamiętać hasło

6. Można zalogować się do GPE:

• Uruchomić stronę platformy GPE: www.edu.gdansk.pl i kliknąć przycisk „Zaloguj”
  • W polu „Nazwa użytkownika” wpisać nadany login
  • W polu „Hasło” wpisać wybrane hasło
  • Po zalogowaniu kliknąć na „Aplikacje Gdańskiej Platformy Edukacyjnej”

GPE - Przywracanie dostępu

Dostęp do dziennika elektronicznego w ikonce „UONET” przez kliknięcie „Aplikacja uczniowska”.

Strona głównaWydarzenia szkolneOsiągnięcia szkołyZajęcia pozalekcyjneBibliotekaInformacje dla rodzicówGaleria 2013/14Galeria 2012/13Galeria 2011/12Rada Rodziców